Nośmy maski podczas spawania

Urazy mechaniczne główki umieją powodować zranienia skóry głowy, kości czaszki, kręgów szyi, a także w najgorszym przypadku – mózgu.

W okresie pracy, osoba narażony jest na odpryski ciał stałych np. Przy obróbce metali, drewna, tworzyw sztucznych, kamieni a także poprzez uderzenie o wystające lub spadające przedmioty. Dlatego niebywale istotne w toku prac spawalniczych jest osłona oczu i całkowitej głowy. Poprzez specjalnej struktury maski spawalniczej, spawacz nie jest narażony na emitowanie ultrafioletowe, podczerwone i odpryski stopionego metalu. Maski spawalnicze wykonane są z łagodnego tworzywa, które odporne jest na wysoka temperaturę. Składają się z korpusu, ramki obsady filtrów. Mocowana jest na głowie petenta, by ochraniać nie tylko oczy lecz i całą twarz spawacza. Maska ta odciążą ręce konsumenta, dając mu komfort i zwiększając jego bezpieczeństwo.

Użytkownik ma do dyspozycji wysokie filtry, które przechodzą automatycznie z jasności w ciemność, w toku zapalenia palnika i na odwrót, przy jego zgaszeniu. Cechuje się stabilnością a także długożywotnością, zatem kupienie porządnej maski spawalniczej, na pewno się opłaci. Ażeby ochraniać swoje oczy nie wystarcza zwykłe okulary z filtrem ultrafioletowym. Potrzebny jest zawodowy towar, uniemożliwiający bezpośredni kontakt ze szkodliwymi substancjami z oczami i skórą pracownika. Maski chronią przed intensywnym promieniowaniem ale też odpryskami, wykorzystywane są gdy praca jest natężona i długotrwała.

W okresie dowolnej pracy ważne jest bezpieczeństwo pracownika a także jego zdrowie. Nie należy lekceważyć występujących zagrożeń, nawet gdy spawanie będzie trwało poprzez zwięzłą chwilę.

Reklamy

, , , ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: