Spawarki inwertorowe – co to takiego?

Współcześnie rynek spawalniczy zdobywają spawarki inwertorowe, które są lekkie, małych wymiarów, proste w obsłudze i nie obciążają sieci elektrycznej, aż do tego stopnia co powszechne spawarki. Spawarki inwertorowe, są znacząco częściej użytkowane przez profesjonalistów w trakcie ich pracy. Niestety miewają one również bardzo kłopotliwą budowę, i z tego względu umieją być naprawiane tylko i jedynie w wyspecjalizowanych serwisach.

Spawarki
Jak już zostało nadmienione spawarki inwertorowe są sporo mniejsze od swoich kuzynek tradycyjnych spawarek. Cechują sporo niższym zużyciem prądu, zatem umieją operować w sieci jednofazowej zamiast trójfazowej. Spawarka inwertorowa ma możliwość być w dużym stopniu więcej mobilna niżeli spawarka transformatorowa. Jesteśmy w stanie ją transportować w lekkiej walizce, zamiast nosić duży ciężki urządzenie lub nie przesuwać, bo spawarka jest zbytnio ciężka. Spawarka inwertorowa daje pracować w mniejszych obszarach, dzięki swoim rozmiarom. Mniejsze zużycie prądu określa, że takiego gatunku spawarka potrafi funkcjonować dosłownie w każdym miejscu tam, gdzie występuje gniazdo 230V, a nie 400V, które jest znacznie rzadziej spotykane. Znaczy to, że spawanie jest znacząco wygodniejsze i nie pożąda dodatkowego zastosowania z generatora prądu. Spawarki te są również odporne na wahania prądu w sieci, co umożliwia na wykorzystanie dłuższych przedłużaczy. Dzięki temu spawanie jest w wyższym stopniu sprawne i oszczędniejsze, ze względu na niższe koszty na prąd.

Spawarka inwertorowa przyda się każdemu, którzy potrzebują spawać elektrodami alkalicznymi do stali stopowych albo aluminium oraz kto korzysta z najprostsze elektrody rutylowych.

Reklamy

, ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: