Spawarka inwertorowa i transformatorowa – porównanie

Decydując się na zakup spawarki, stajemy przed olbrzymim dylematem – jaka okazuje się najbardziej pomocna w razie naszych prac. Zamierzamy czerpać ze spawarki w domu, na działce lub także w firmie usługowej albo budowlanej? Czy zakupić tradycyjną spawarkę transformatorową lub także nowoczesną spawarkę inwertorową?

Spawarki
Spawarka transformatorowa robi łuk elektryczny, jaki stapia metale, dzięki czemu możemy je połączyć z innymi. Jej głównym elementem jest transformator, jaki zasilany jest prądem 230V albo 400V, jakie są wyraźnie rzadko spotykane. Sprzęty takiego rodzaju są dość masowych wymiarów, przeto trudniej je transportować po pomieszczeniu albo może być wręcz nierealne działanie w małych obszarach. Na dodatek w wielu sytuacjach może okazać się, że konieczne jest używanie prostownika spawalniczego. Spawarką transformatorową możemy pracować za pomocą metod MMA oraz MIG/MAG.

Charakteryzuje się dość niską sprawnością, opasłymi rozmiarami, a też relatywnie kolosalnym poborem prądu. Spawarka inwertorowa jest o wiele mniejszych rozmiarów i lżejsza niż tradycyjna spawarka, dlatego bez żadnego kłopotu mamy możliwość pracować na nich tam gdzie nie zawierają się normalne sprzęty. Obrazują się mniejszym zużyciem prądu, a to oznacza że jest w stanie zostać podłączona do zwykłego gniazdka 230V, jakie występuje w każdym gospodarstwie domowym. Spawarka inwertorowa jest idealnym narzędziem do spawania metodami TIG a także MMA. Charakteryzują się wyższą wytrzymałością na wahania prądu w sieci, zatem bez problemu mamy możliwość czerpać z dłuższych przedłużaczy.

Spawarka inwertorowa jest dużo nowocześniejsza, nie musimy zakupić dodatkowych przedmiotów jak również bez problemu możemy skorzystać z dostępnej sieci prądu.

Reklamy

, ,

  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: